LOOKING FOR MORE FRUITIES–I’m at 9 Fruit Shares…need 24 to be able to break up cases or meet minimum order requirements. Must attach to a Veggie Share–not available by itself–
Fruit Share cost is $320–$20 a week…16 weeks. Cost in the grocery store is 20%-30% higher, quality is poor, or Organic is not available. The Fruit we get is coming directly from the orchards or a Local Food Hub in Montana–Flathead cherries, Idaho Italian Plums and Honeycrisp Apples, Utah Peaches and Pears, Riverton Raspberries…to name a few.
Fruit Share Plus is $480–$30 a week.
Leap Frog Options are Half the cost–$160 and $240.
Consider the value of FRESH ORGANIC or organically raised FRUIT–
Consider the convenience of picking it up with the Veggies.
Don’t put it off a day longer–give me a holler to hold you a spot. Payment installments available–Down-payment needed in May.
Thanks, The Farmer’s Wife
Posted by Ed & Rebecca Luhm on April 30, 2015 at 12:39 pm
Hi Terri, Iâll do the leap share option at $160. Super busy week will get out Friday night or Sat morning for the lettuce and carrots, if that works? Thanks, Rebecca